Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Kategorie: Wszystkie | Iwańczyk | O piłce nożnej | O rugby | O siatkówce | Typowanie
RSS
sobota, 30 listopada 2013

Są tylko dwa wyjścia rozwiązania problemu Henrika Ojamy w Legii - albo trener Jan Urban przetnie wszystkie konflikty i zapanuje nad rozhulaną ostatnio szatnią, albo Estończyk zostanie odsunięty od drużyny, co mistrza Polski będzie kosztować grube miliony. Jest też trzecie wyjście, najmniej prawdopodobne, że za Urbana dyscyplinę zaprowadzi jego następca. Do końca sezonu prawdopodobnie, a do końca rundy na pewno szkoleniowiec się jednak nie zmieni. Ale sprawę Estończyka należy wyjaśnić natychmiast.

12:28, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (14) »
wtorek, 19 listopada 2013

Dziś w Gazecie Wyborczej znajdziecie cenzurki dla ministrów w rządu Donalda Tuska na półmetku kadencji. Pozwoliłem sobie spojrzeć na dokonania ministry sportu Joanny Muchy, zwłaszcza że sama domagała się tego w anonimowej ankiecie. Doczytajcie do końca, by dowiedzieć się, jaką dostała ocenę, zdradzę tylko, że premier i jego rząd dostał zbiorcze: dostatecznie.

00:19, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (13) »
piątek, 15 listopada 2013

Zapału, charyzmy oraz dyscypliny wystarczyło nowej reprezentacji i jej trenerowi na kilkanaście minut. Dwa strzały między oczy odebrało piłkarzom i Adamowi Nawałce entuzjazm, a kibicom wyrozumiałość. Znów okazało się, że nie ma znaczenia, kto stoi przy ławce Polaków - braku jakości nie nadrobi się nawet największym poświęceniem.

22:45, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (12) »
wtorek, 05 listopada 2013

Warszawska Politechnika spróbuje dziś zatrzymać jedną z największych gwiazd światowej siatkówki Ivana Milijkovicia, za którego zarobki można by utrzymać cały stołeczny zespół przez półtora sezonu. Mecz z Fenerbahce Stambuł w Pucharze Challenge rozpocznie się o godz. 19 na Torwarze, bo działacze klubu z Warszawy nie chcą, by któryś z kibiców odszedł od kasy z kwitkiem. Sprzedano już ponad trzy tysięce biletów, dziś można kupować je w siedzibie klubu przy ul. Waryńskiego, a także w hali przy Łazienkowskiej 6A. Ja mam dla Was wejściówki VIP. Możecie zdobyć je, wchodząc na profil fejsbukowy tego bloga, o czym poniżej.

00:20, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (5) »
wtorek, 29 października 2013
Obiecywałem Wam w piątek książkę Władysława Kozakiewicza i Michała Pola „Nie mówcie mi jak mam żyć”, które są wspomnieniem nie tylko sportowych chwil triumfu złotego medalisty olimpijskiego z Moskwy, ale również niełatwego dla niego dzieciństwa. Nie mam dla Was książki. Mam aż trzy, postaram się dołączyć do nich autograf mistrza. By ją zdobyć, należy wejść na profil facebookowy bloga, polubić, udostępnić post z odpowiedzią na pytanie - w jaki sposób Kozakiewicz próbował wytłumaczyć swój gest z Moskwy (mówiąc wprost pokazał publiczności wała) władzy ludowej?

07:33, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 28 października 2013
Nie śmiałbym dyskutować z trenerem Rudolfem Kaperą w sprawach, które dotyczą techniki, taktyki, wszystkiego, czego skarbnicą - jak piszą „Ofensywni” - jest były ligowy szkoleniowiec, wykładowca warszawskiej AWF. Ponieważ jednak rzecz tyczy się wrażeń z meczu Lech - Legia, odpowiem panu Kaperze nieśmiało, że taką walkę, jak podczas niedzielnego szlagieru w Poznaniu, lubię i podziwiam. I lubi pewnie wielu kibiców, dla których nieposkromiona determinacja jest substytutem znanych z zachodnich lig widowisk, jedynym magnesem, który na nasze stadiony może ściągnąć.


17:04, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (9) »
sobota, 26 października 2013
Głodni sukcesu media i kibice rzucili się na dzisiejszy wybrzmiały już dawno news o nominacji dla Adama Nawałki. Nowego selekcjonera powitano z pompą godną papieża Franciszka. Tym większa to odpowiedzialność dla Zbigniewa Bońka, który nie zabezpieczył sobie alibi. Tym większa to presja dla samego Nawałki, bo jego poprzedników presja stanowiska wgniotła w fotel.


17:36, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (7) »
piątek, 25 października 2013
Już dawno temu dotarło do mnie, że radio jest najbardziej tajemniczą ze sztuk dziennikarskich, które dane mi było dotknąć. Przez blisko dwa lata cotygodniowych rozmów o sporcie, a właściwie o jego nieznanych kulisach, sądziłem, że niewiele mnie zaskoczy. Był przecież Andrzej Gołota, który okazał się chłopcem zamkniętym w skórze potężnego zwierza, Andrzej Niemczyk, który refleksyjnie wspominał barwne, ale momentami przechlapane życie, Jerzy Natkański opowiadający o wysokogórskim igraniu ze śmiercią, czy Dariusz Wdowczyk, który usiłował wrócić z pokorupcyjnej banicji. W czwartek wieczorem był mistrz olimpijski z Moskwy Władysław Kozakiewicz, który - a wiecie, że to prawie dwumetrowy, 60-letni facet - rozpłakał się w studio i na długi czas zapanowała cisza. Opowiadał wtedy, jak starsza siostra musiała z jego powodu na trzy dni uciec z domu przed ojcem tyranem.

01:23, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »
wtorek, 15 października 2013
Od razu zaznaczam, informacji tych nie chce potwierdzić nikt w PZPN, bo sprawa selekcjonera to najpilniej i trzeba przyznać na razie bardzo konsekwentnie strzeżona tajemnica. Oczywiście mogę się mylić, zastrzegam sobie do tego prawo, choć nie sądzę - informacje te potwierdziły dwie osoby doskonale rozeznane w planach federacji.

16:38, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (14) »
czwartek, 03 października 2013
Parszywe okoliczności meczu przy Łazienkowskiej nie są żadnym usprawiedliwieniem. Drużynie z europejskimi aspiracjami nie uchodzi grać tak słabo i przegrywać z mniej niż przeciętną drużyną z futbolowych peryferii. Legia sprawiła największy zawód w tym sezonie.

22:58, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco