Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Kategorie: Wszystkie | Iwańczyk | O piłce nożnej | O rugby | O siatkówce | Typowanie
RSS
środa, 12 marca 2014

Dziś w swoich ligomistrzowych wspomnieniach chciałbym skoczyć do finału Ligi Mistrzów z 2001 r., w którym Bayern Monachium wygrał po rzutach karnych z Valencią 5:4. Nie dlatego, że tam byłem i widziałem na żywo. Siedziałem przed telewizorem, ale do powrotu do przeszłości skłonił mnie nasz niedawny gość. Znakomity niemiecki skoczek narciarski Sven Hannavald.

19:07, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (5) »
środa, 26 lutego 2014

Rok 2007 to kolejna odsłona mojej ligomistrzowej przygody. Tym razem wybraliśmy się z kolegą do Glasgow na mecz Celtiku z Szachtarem Donieck. Jak i teraz po latach bywa, trzech Polaków w jednym meczu - Artur Boruc i Maciej Żurawski po szkockiej stronie, Mariusz Lewandowski ukraiński bohater.

16:00, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (1) »
wtorek, 18 lutego 2014
Minęło 15 lat, odkąd wlazłem za kulisy Ligi Mistrzów. Możecie nie wierzyć, ale Sir Aleksowi Fergusonowi pokazywałem ciekawe miejsca w Łodzi, jeśli mnie pamięć nie myli obecny trener Legii, wtedy rezerwowy MU, Henning Berg zapraszał, bym usiadł koło niego w autokarze, a Peter Schmeichel wydawał się być szczęśliwy, że mój starszy syn na jego cześć został imiennikiem duńskiego bramkarza.

11:23, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (6) »
czwartek, 13 lutego 2014
Zdaje się, że mamy do czynienia ze zjawiskiem powracającym po chudych latach futbolowej posuchy. Znów patrzą na nas, jak na kraj piłkarsko całkiem cywilizowany, o naszym rodaku kopiącym piłkę zaczynają wiedzieć coraz więcej. Nawet kochający inne sporty spoza Europy wiedzą doskonale, kto to Robert Lewandowski.

08:25, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (2) »
sobota, 04 stycznia 2014

Patrząc na to, gdzie wylądował Robert Lewandowski, trzeba powiedzieć, że wszystko robi dobrze - powiedział przed chwilą w TVN24 były premier Jan Krzysztof Bielecki. Najlepszemu polskiemu piłkarzowi szczerze gratuluję transferu, o jakim polska piłka jeszcze nie słyszała. Idąc za słowami Bieleckiego, niech wciąż wszystko robi dobrze. Niech mu się wiedzie w Monachium jak najlepiej, niech stawia sobie - jeśli jeszcze można - kolejne klubowe cele, ale niech nie ulega naturalnej w takich chwilach pokusie spoglądania na wszystkich i wszystko z góry.

20:21, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (9) »
sobota, 28 grudnia 2013

Nie doceniłem polskiej narciarki, przypuszczałem, że w sobotę rano ogłosi start w Tour de Ski mimo niekorzystnego regulaminu. Sebastian Parfjanowicz z TVP donosi jednak, że Justyna Kowalczyk wytrwała w proteście i imprezę opuszcza. Czapki z głów. Tyle dobrego, że całe to zamieszanie nie zakończyło się jedynie krzykiem.

09:51, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (11) »

Znów dotknę narodowej świętości, narażę się więcej niż 9/10 Polaków, którzy na niepokorę naszej gwiazdy równie dumnie podnoszą głowę, krzyczą, tupią, nie pozwolą sobie dmuchać w kaszę. Ja za to pozwolę sobie na nieakceptowane u nas sportowe świętokradztwo, bo za godzin kilka zamiast spektakularnego protestu i wycofania się z prestiżowego dla narciarzy Tour de Ski, to królowej polskiego sportu przyjdzie pewnie wycofać się rakiem ze swoich zapowiedzi.

01:42, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (9) »
wtorek, 17 grudnia 2013

Jeśli obruszyło kogoś wrzucone na Twittera zdjęcie poobijanej twarzy skoczka narciarskiego z Austrii Thomasa Morgensterna, tym bardziej powinien unikać dziś mediów społecznościowych, a na pewno fotografii pocerowanej twarzy rugbisty Richarda Haughtona.

15:12, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »
środa, 04 grudnia 2013

Przyparty do muru przez wnikliwych użytkowników portali społecznościowych, nie będę odpowiadał każdemu z osobna. Odpowiem wszystkim naraz tym oto wpisem. Sprawa dotyczy stadionowej oprawy, rac, wszystkiego, o czym teraz - od lat zresztą - mówi się zamiast piłki wszędzie i przy każdej okazji. Jakkolwiek to zabrzmi, odpowiadam „tak”. Podobają mi się stadionowe oprawy. Z zastrzeżeniem, o którym poniżej. W sumie nic to zaskakującego, bo wiele razy pisałem o tym czy na Twitterze czy na Facebooku. Robi to na mnie wrażenie, tak samo zresztą jak głośny doping, przy którym wiele lepiej ogląda się siermiężne niekiedy mecze. Niektórych spotkań, a robię dla telewizji Polsat po dwa ligowe skróty w każdej kolejce, oprawić i skomentować nie sposób. Nie tylko tych słabych piłkarsko, głównie tych, na których słychać każde odbicie piłki i bluzgi z ławki, kiedy sędzia wyda niepomyślny werdykt. Kiedy trybuny są puste lub „martwe”.

01:24, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (7) »
wtorek, 03 grudnia 2013

To największy kryzys Legii od kilkunastu miesięcy, więc nie dziwi, że pozycja trenera Jana Urbana jest zagrożona. Ma on jednak pięć meczów, by udowodnić, że widzi przyszłość przed sobą i zespołem. Jeśli nie, działacze po któregoś z zagranicznych trenerów, do niedawna czynnych piłkarzy. Polak na przejęcie Legii nie ma żadnych szans. Wizja na przyszłość oznacza nie tylko obronę mistrzostwa i Pucharu Polski oraz wywalczenie choćby punktu w Lidze Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o styl, którego Legii zupełnie brakuje, i poczucie dominacji, która pozwoliłaby bez cienia obawy konfrontować się z kolejnymi przeciwnikami. Chodzi też o lepsze wyniki w następnej edycji europejskich pucharów, bo to, że zespół obroni mistrzostwo, przy Łazienkowskiej traktują jako pewnik.

13:21, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (15) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 63Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco