Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Kategorie: Wszystkie | Iwańczyk | O piłce nożnej | O rugby | O siatkówce | Typowanie
RSS
wtorek, 29 października 2013
Obiecywałem Wam w piątek książkę Władysława Kozakiewicza i Michała Pola „Nie mówcie mi jak mam żyć”, które są wspomnieniem nie tylko sportowych chwil triumfu złotego medalisty olimpijskiego z Moskwy, ale również niełatwego dla niego dzieciństwa. Nie mam dla Was książki. Mam aż trzy, postaram się dołączyć do nich autograf mistrza. By ją zdobyć, należy wejść na profil facebookowy bloga, polubić, udostępnić post z odpowiedzią na pytanie - w jaki sposób Kozakiewicz próbował wytłumaczyć swój gest z Moskwy (mówiąc wprost pokazał publiczności wała) władzy ludowej?

07:33, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 28 października 2013
Nie śmiałbym dyskutować z trenerem Rudolfem Kaperą w sprawach, które dotyczą techniki, taktyki, wszystkiego, czego skarbnicą - jak piszą „Ofensywni” - jest były ligowy szkoleniowiec, wykładowca warszawskiej AWF. Ponieważ jednak rzecz tyczy się wrażeń z meczu Lech - Legia, odpowiem panu Kaperze nieśmiało, że taką walkę, jak podczas niedzielnego szlagieru w Poznaniu, lubię i podziwiam. I lubi pewnie wielu kibiców, dla których nieposkromiona determinacja jest substytutem znanych z zachodnich lig widowisk, jedynym magnesem, który na nasze stadiony może ściągnąć.


17:04, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (9) »
sobota, 26 października 2013
Głodni sukcesu media i kibice rzucili się na dzisiejszy wybrzmiały już dawno news o nominacji dla Adama Nawałki. Nowego selekcjonera powitano z pompą godną papieża Franciszka. Tym większa to odpowiedzialność dla Zbigniewa Bońka, który nie zabezpieczył sobie alibi. Tym większa to presja dla samego Nawałki, bo jego poprzedników presja stanowiska wgniotła w fotel.


17:36, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (7) »
piątek, 25 października 2013
Już dawno temu dotarło do mnie, że radio jest najbardziej tajemniczą ze sztuk dziennikarskich, które dane mi było dotknąć. Przez blisko dwa lata cotygodniowych rozmów o sporcie, a właściwie o jego nieznanych kulisach, sądziłem, że niewiele mnie zaskoczy. Był przecież Andrzej Gołota, który okazał się chłopcem zamkniętym w skórze potężnego zwierza, Andrzej Niemczyk, który refleksyjnie wspominał barwne, ale momentami przechlapane życie, Jerzy Natkański opowiadający o wysokogórskim igraniu ze śmiercią, czy Dariusz Wdowczyk, który usiłował wrócić z pokorupcyjnej banicji. W czwartek wieczorem był mistrz olimpijski z Moskwy Władysław Kozakiewicz, który - a wiecie, że to prawie dwumetrowy, 60-letni facet - rozpłakał się w studio i na długi czas zapanowała cisza. Opowiadał wtedy, jak starsza siostra musiała z jego powodu na trzy dni uciec z domu przed ojcem tyranem.

01:23, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »
wtorek, 15 października 2013
Od razu zaznaczam, informacji tych nie chce potwierdzić nikt w PZPN, bo sprawa selekcjonera to najpilniej i trzeba przyznać na razie bardzo konsekwentnie strzeżona tajemnica. Oczywiście mogę się mylić, zastrzegam sobie do tego prawo, choć nie sądzę - informacje te potwierdziły dwie osoby doskonale rozeznane w planach federacji.

16:38, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (14) »
czwartek, 03 października 2013
Parszywe okoliczności meczu przy Łazienkowskiej nie są żadnym usprawiedliwieniem. Drużynie z europejskimi aspiracjami nie uchodzi grać tak słabo i przegrywać z mniej niż przeciętną drużyną z futbolowych peryferii. Legia sprawiła największy zawód w tym sezonie.

22:58, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »
W najnowszej historii Legii 3 października 2013 r. to jeden z najczarniejszych dni. Klub rozegra dziś pierwszy w dziejach mecz w europejskich pucharach na pustym stadionie, a za parę godzin UEFA może wydać kolejny srogi wyrok na mistrza Polski - jeszcze jedno spotkanie w Lidze Europejskiej (z Trabzonsporem) bez kibiców.

08:49, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (7) »
wtorek, 01 października 2013
Napisałem ten tekst po 2. kolejce tego sezonu. Opublikowany został w poniedziałkowej Gazecie Wyborczej jako Po-ligon, dlatego nie był ogólnie dostępny w sieci. Ponieważ zauważyłem dziś na Twitterze dość szeroką dyskusję między dziennikarzami sportowymi, "czy/co a jeśli/czy może/powinien Dariusz Wdowczyk poprowadzić w przyszłości reprezentację Polski", wklejam go z w całości, w wersji rozszerzonej o jeden akapit.

16:08, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (12) »Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco