Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Kategorie: Wszystkie | Iwańczyk | O piłce nożnej | O rugby | O siatkówce | Typowanie
RSS
wtorek, 11 września 2012

Byłem gotów zapłacić 20 zł za oglądanie meczu piłkarskiej reprezentacji Polski. Spóźniłem się kilkanaście sekund. UPC, którego jestem abonentem, odmówiło przyjęcia mojego zamówienia na to spotkanie w systemie pay-par-view.

Pewnie jak wielu polskich kibiców nie zajmowała mnie sprawa wykupienia transmisji meczu Polska – Mołdawia. Sądziłem, że mogę to zrobić w każdej chwili, a moją sprawą jest, w którym momencie to zrobię – w pierwszej czy ostatniej minucie tego meczu.

Obejrzałem długie przedmeczowe studio w Polsacie Sport, które dostępne było dla wszystkich posiadaczy tego kanału. Po nim, zaproszony przez prowadzącego, przeszedłem na odpowiedni kanał swojego dekodera (w przypadku UPC – 90). I tam właśnie, czekając na znajomego, z którym umówiłem się na wieczorne spotkanie przy meczu, dowiedziałem się, że mój czas minął. Już o godz. 20.45, czyli mniej więcej w momencie, w którym piłkarze odśpiewywali hymny!

Zadzwoniłem do biura obsługi abonenta pod nr 32 4949480. Uprzejmym głosem poinformowano mnie zaraz po rozpoczęciu połączenia: „Dobry wieczór, witamy szanownych państwa. W chwili obecnej zakończyliśmy przyjmowanie zamówień meczu Polska – Mołdawia w systemie pay-par-view”. Po dziewięciu minutach oczekiwania – miały być cztery – pani Anna Pysz poinformowała mnie, że mogę próbować wpisywać kod na kanale 90, ale i tak nic z tego, bo jest za późno. Kiedy zapowiedziałem, że firma UPC zmusiła mnie do złodziejstwa i kradzieży meczu Polaków w internecie, usłyszałem: „przykro mi, zakończyliśmy już przyjmowanie zamówień na ten mecz”.

Nie wiem, jak jest u innych nadawców, np. posiadaczy dekoderów Cyfrowego Polsatu, ale abonenci UPC w jakiejś części (podejrzewam, że jest ich wielu, bo właśnie dzwonił do mnie kolega w podobnej sprawie) zostali zmuszeni do złodziejstwa. Nie wiem jeszcze skąd, ale mecz Polska – Mołdawia ukradnę w sieci, narażając m.in. firmę Sportfive na straty, o czym informuję z pełną świadomością. Mój nadawca uniemożliwił mi jego odbiór w sposób legalny.21:09, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (27) »Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco