Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Kategorie: Wszystkie | Iwańczyk | O piłce nożnej | O rugby | O siatkówce | Typowanie
RSS
czwartek, 26 marca 2009

Były już kapitan reprezentacji Polski siatkarzy udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu". Zrobił to dzień po ogłoszeniu przez Daniela Castellaniego kadry na tegoroczną Ligę Światową, w której Gruszka został pominięty.

Chyba każdy z czytających wypowiedzi Castellaniego po ogłoszeniu nazwisk siatkarzy zorientował się, że czas Gruszki mija. Ten odpowiedział. W swoim stylu - nie gorączkowo, spokojnie, nie obwiniając wszystkich wkoło.

„Rozmawiałem z trenerem Castellanim i powiedziałem, że jeśli będę brany pod uwagę, to na pewno nie odmówię przyjazdu na zgrupowanie. Gdy rozmawialiśmy po meczu Skry w Odincowie, powiedział, że kilku decyzji nadal nie podjął i nie jest do końca pewien, jak będzie wyglądała ostateczna lista. Z jego słów wynikało jednak to, co przeczytałem także w poniedziałkowym „PS" i co pokazały nazwiska na liście - że Liga Światowa będzie szansą dla młodzieży, a ja mógłbym być brany pod uwagę w kontekście mistrzostw Europy i walki o udział w mistrzostwach świata".

Nawet gdyby Castellani nie zabrał Gruszki na kolejne imprezy, jestem przekonany, że ten także nie wyskoczy z pretensjami. Oprócz tego, że to wyśmienity siatkarz (pewnie bardziej przed laty niż teraz), to przede wszystkim facet z klasą. Polska siatkówka miała ostatnio takich niewielu...

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

15:48, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (7) »
środa, 25 marca 2009

 

To może być najfajniejsza Liga Światowa od lat. W poprzednich latach nie trzeba było być wielkim fachmanem, by przewidzieć skład reprezentacji siatkarzy na tę imprezę - z reguły był taki sam, jak na inne, także te najważniejsze turnieje.

Nowy selekcjoner Daniel Castellani powołując kadrę zrobił trzy dobre ruchy:

* dał odpocząć najbardziej zmęczonym zawodnikom - Michałowi Winiarskiemu, Sebastianowi Świderskiemu, Mariuszowi Wlazłemu, Danielowi Plińskiemu;

* dał szansę młodym, którzy u Raula Lozano wypełniali jedynie rezerwową szóstkę do treningu. I Zbigniew Bartman, i Bartosz Kurek, i Jakub Jarosz jeździli już na zgrupowania kadry, ale oprócz tego, że jeździli i trenowali, na tym ich udział w reprezentacji się kończył. Cieszy też, że Castellani dostrzegł jeszcze „młodszą młodzież" - Fabiana Drzyzgę, Pawła Zatorskiego, Karola Kłosa i Rafała Buszka. Jestem przekonany, że każdy z nich posmakuje Ligi Światowej - jeśli nie z Brazylią, to z Wenezuelą lub Finlandią;

* dał sobie szansę sprawdzić, czy za plecami wicemistrzów świata, którzy - co tu kryć, będą schodzić do cienia - młode wojsko gotowe jest do walki.

Z tego, co powyżej wynika, że czeka nas naprawdę ciekawa LŚ. Myślę, że wielu kibiców chce zobaczyć, jak oko w oko z Brazylijczykami stanie np. Bartman. Czy taki mocny (jakkolwiek to rozumieć) tylko w lidze, czy może już na świecie.

Mam problem z Piotrem Gruszką. Jego nieobecność nie jest zaskoczeniem. I bynajmniej nie chodzi o te same powody, co w przypadku Winiarskiego, Świderskiego, czy Wlazłego. Selekcjoner tłumaczy co prawda, że chce sprawdzić młodych, a przy nich nie wypada sadzać na ławce tak doświadczonego gracza, jednak daje wyraźny znak, że na Gruszkę stawiał nie będzie.

W kadrze siatkarzy idzie nowe i nie jest ono związane tylko z Castellanim. Idzie nowe także w samej drużynie. Nawet jeśli eksperyment się nie powiedzie od strony wyniku, np. Polska nie zakwalifikuje się do turnieju finałowego (zawsze może dostać dziką kartę), decyzji Castellaniego nikt żałować nie będzie.

Szeroka kadra na Ligę Światową 2009. Atakujący: Grzegorz Szymański, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski. Środkowi: Piotr Nowakowski, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Grzyb, Łukasz Perłowski, Marcin Możdżonek, Karol Kłos. Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz. Przyjmujący: Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Marcin Wika, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak, Rafał Buszek. Libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek, Paweł Zatorski.

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

15:16, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (9) »

Zapraszam na kolejne internetowe wydanie magazynu siatkarskiego „Punkt, Set, Mecz”. Moimi gośćmi jak co tydzień są Wojciech Drzyzga i Jerzy Mielewski.

Tym razem rozmawialiśmy o występie Jastrzębskiego Węgla w Final Four Challenge Cup, fatalnej postawie Trefla Gdańsk, który prawdopodobnie opuści ligę, było trochę o lidze pań (Wojtek wciąż pyta, czemu Muszynianka nie wykorzystuje swoich możliwości) oraz o powtórkach wideo w spornych sytuacjach i coraz częstszych pomyłkach sędziów.

Zresztą popatrzcie sami: 

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

07:47, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 marca 2009

Działacze PZPN stadnie wybierają się na mecz Irlandia Płn. - Polska do Belfastu. Na wycieczkę wyczarterowali samolot. Z pewnością wsiadą do niego, a tym bardziej wysiadą, z piosenką na ustach. Jaką? Mam dla nich propozycję (w roli frontmana wyobrażam sobie oczywiście Grzegorza Lato):

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

16:24, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (2) »
wtorek, 17 marca 2009

Podczas finału Puchar Polski kobiet w Olsztynie poprosiłem kilku trenerów, by spośród zawodniczek biorących udział w turnieju wytypowali ewentualne kadrowiczki. Sumując ich propozycję wyszła mi następująca dwunastka:

Rozgrywające: Katarzyna Skorupa, Izabela Bełcik.

Przyjmujące: Anna Barańska, Klaudia Kaczorowska, Joanna Mirek, Aleksandra Przybysz.

Atakujące: Natalia Bamber, Kamila Frątczak.

Środkowe: Agnieszka Bednarek, Eleonora Dziękiewicz, Sylwia Pycia.

Libero: Mariola Zenik.

Po rundzie zasadniczej i pierwszych meczach play off oraz wspomnianym Pucharze Polski wytypowałem optymalną szóstkę na jesienne mistrzostwa Europy (będzie o tym wkrótce w Gazecie Wyborczej). Oto ona:

Katarzyna Skorupa - Anna Barańska - Eleonora Dziękiewicz - Katarzyna Skowrońska - Joanna Mirek - Agnieszka Bednarek oraz Mariola Zenik.

Jakie są Wasze propozycje?

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

15:21, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (29) »
piątek, 13 marca 2009

Propozycje ekspertów wpiszę niebawem. Wpisujcie typy na dwa mecze:

Jastrzębie - AZS Olsztyn

ZAKSA - Politechnika

Resovia - AZS Częstochowa

Skra - Delecta

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

13:53, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (39) »
czwartek, 12 marca 2009

We wtorek ukaże się kolejny tygodnik Super Volley. Jednym z gwoździ numeru będzie wywiad ze Zbigniewem Bartmanem, jedną z gwiazd polskiej siatkówki. Oto fragmenty:

Przemysław Iwańczyk, Jerzy Mielewski: Wróciłeś z zagranicznych wojaży, grasz w PlusLidze ledwie kilka miesięcy, a zdążyłeś już podzieliłeś kibiców. Albo cię kochają, albo nienawidzą. Skąd to się bierze?

Zbigniew Bartman: Jestem kontrowersyjny, nieukładowy i bezkompromisowy. Na pewne rzeczy nie potrafię przymknąć oka i jeśli coś mi nie pasuje albo widzę, że coś ktoś robi źle, mówię o tym wprost. Uważam, że wszystkie niejasności trzeba szybko rozwiązywać, choćby dlatego, by nie powielać pomyłek. Jeśli ktoś popełnia błąd, od razu mu o tym mówię, ale jeśli ja wykonam pewien element nie tak jak powinienem, również jestem przygotowany, że ktoś mi szybko zwróci uwagę prosto w oczy.

Ale masz z tego powodu problemy.

- Jak każdy, kto mówi, co myśli. W polskiej siatkówce, jeśli jesteś bezpośredni, jesteś zły. A ja lubię ludzi, którzy nie owijają w bawełnę. I ja też tak chcę. Nie powinniśmy chodzić i nadawać na siebie za plecami. Nie ma obrażania, nieporozumień, każdy mówi to, co myśli.

Twoja kobieta musi więc także przepadać za siatkówką?

- I tak, i nie. Rzeczywiście wytrzyma ze mną tylko osoba, która lubi siatkówkę i emocjonuje się ją. Moja kariera powinna w pewnym stopniu być jej pasją, ale nie wyobrażam sobie sytuacji, że będzie to jedna z moich fanek, która jest mną zafascynowana tylko dlatego, że jestem siatkarzem. Nie chciałbym więc poznać swojej wybranki przez siatkówkę.

To tylko fragmenty, polecam gorąco całość, bo Zbyszek jak zwykle mówi, co myśli...

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

15:50, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (21) »
wtorek, 03 marca 2009

Oto wyniki ostatniej kolejki rundy zasadniczej w naszej zabawie w typowanie. Ale to nie koniec, bo przecież możemy wskazywać wyniki także w play off. Proszę o opinie, czy ma to sens i jak to zrobić regulaminowo. Czy np. przed spotkaniem nr 3 wypować już zaocznie mecz nr 4?

Gość: Mania, chello089078086219.chello.pl 13
Kamil Drąg 11
rafa84002 11
darusiaxd 11
Gość: Dzasta, wschod-106.tp.unicity.pl 10
Gość: robinho, sub247-51.elpos.net 9
Gość: martyna, acrq168.neoplus.adsl.tpnet.pl 9
Jerzy Mielewski 8
harcix 8
pawlik011 8
klugenhammer 8
azasiak88 8
Przemysław Iwańczyk 7
el_penultimo 7
tita137 7
agniecha2703 7
lolka272 7
haesor 7
Michał Mormul 6
eda652 6
Wojciech Drzyzga 5
ttrotyl 5
lidka1688 5
azs_cz-wa_fun 5
Gość: Miszel, aece40.neoplus.adsl.tpnet.pl 5
Gość: telewidz, 87-205-83-129.adsl.inetia.pl 4
Gość: brzoza_, 195.245.213.7 4
Ireneusz Mazur 4
bezczelny_ale_z_wizja 4
rileysalmon_10 3
bziemek 3
kajper 3
Gość: Mistrzunio, eou93.neoplus.adsl.tpnet.pl 3
witek-czwa 2

W tej kolejce nie typowali:

Gość: Jarystar, dws20.neoplus.adsl.tpnet.pl
dante1002
seba.krystek
yacek-69
alehandro1984
stanislaw-z-lodzi
Gość: kapelusz, 212.244.73.182
paul_black
girlonthebridge
Gość: azsiaczek olsztyn, acfb143.neoplus.adsl.tpnet.pl
pasjonatka.sportu
Gość: Showtime, acpv101.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gość: , 80.244.135.110.mielec135.ptc.pl
Gość: piotr, h-87-199-32-60.dolsat.pl
Gość: Anetinka17, bbc71.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gość: Marzycielka, abvf70.neoplus.adsl.tpnet.pl
stomil984
drakotomasz
kimm8

W ogólnej klasyfikacji znów nastąpiła zmiana lidera. Pełny Ranking Typerów po rundzie zasadniczej wygląda następująco:

1.Kamil Drąg 106 - 20
2.Wojciech Drzyzga 101 - 21
3.Przemysław Iwańczyk 101 - 20

4.el_penultimo 100 - 20
5.Jerzy Mielewski 98 - 19
6.rafa84002 92 - 22
7.harcix 92 - 19
8.Michał Mormul 90 - 19
9.tita137 88 - 19
10.Ireneusz Mazur 88 - 16
11.agniecha2703 85 - 16
12.eda652 83 - 17
12.pawlik011 83 - 17
14.rileysalmon_10 80 - 16
15.ttrotyl 78 - 18
16.Gość: telewidz, 87-205-83-129.adsl.inetia.pl 71 - 15
17.Gość: robinho, sub247-51.elpos.net 70 - 15
18.klugenhammer 60 - 11
19.Gość: Jarystar, dws20.neoplus.adsl.tpnet.p l 58 - 13
20.bziemek 57 - 12
21.Gość: brzoza_, 195.245.213.7 56 - 10
22.darusiaxd 53 - 9
23.azs_cz-wa_fun 48 - 8
24.lolka272 46 - 13
25.kajper 46 - 11
26.bezczelny_ale_z_wizja 44 - 8
27.Gość: Mania, chello089078086219.chello.pl 41 - 8
28.lidka1688 29 - 7
29.dante1002 27 - 6
30.seba.krystek 21 - 5
31.yacek-69 20 - 5
32.azasiak88 18 - 5
33.alehandro1984 16 - 3
34.stanislaw-z-lodzi 15 - 4
35.Gość: kapelusz, 212.244.73.182 15 - 3
36.witek-czwa 14 - 2
37.paul_black 13 - 3
38.girlonthebridge 12 - 3
38.Gość: azsiaczek olsztyn, acfb143.neoplus.adsl.tpnet.pl 12 - 3
40.Gość: Dzasta, wschod-106.tp.unicity.pl 10 - 3
41.haesor 10 - 2
42.Gość: martyna, acrq168.neoplus.adsl.tpnet.pl 9 - 3
43.pasjonatka.sportu 9 - 1
44.Gość: Showtime, acpv101.neoplus.adsl.tpnet.pl 8 - 2
45.Gość: Miszel, aece40.neoplus.adsl.tpnet.pl 5 - 1
46.Gość: , 80.244.135.110.mielec135.ptc.pl 4 - 0
46.Gość: piotr, h-87-199-32-60.dolsat.pl 4 - 0
48.Gość: Anetinka17, bbc71.neoplus.adsl.tpnet.pl 3 - 1
49.Gość: Marzycielka, abvf70.neoplus.adsl.tpnet.pl 3 - 0
49.Gość: Mistrzunio, eou93.neoplus.adsl.tpnet.pl 3 - 0
51.stomil984 2 - 0
51.drakotomasz 2 - 0
53.kimm8 0 - 0

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

21:39, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (15) »
niedziela, 01 marca 2009

 

Kiedy sześć lat temu Martin Johnson zdobywał Puchar Świata, cała Anglia leżała u jego stóp. Dziś jest trenerem i całe Wyspy domagają się jego głowy

Johnson na boisku nie przepuścił nikomu. Rywali dosłownie wdeptywał w ziemię, bił ich, szczypał, wkładał palce do oczu rywala. Jego pięści szły w ruch nawet, kiedy patrzył na to sędzia. Anglicy go za to kochali. Kiedy w 2003 roku wracał z Australii, gdzie z reprezentacją wywalczył pierwszy dla Anglii, kolebki rugby, Puchar Świata, razem ze znakomitym kopaczem Jonnym Wilkinsonem znalazł się w czołówce najbardziej rozpoznawalnych ludzi na Wyspach.

Dziś cały kraj ma Johnsona za persona non grata. Miał przywrócić Anglii, świetność i charakter, a zapowiada się, że będzie to największa klęska armii spod znaku czerwonej róży od dziesięcioleci. W Pucharze Sześciu Narodów, creme de la creme reprezentacyjnego rugby w Europie, Anglicy są bezkonkurencyjni. Wygrali tę prestiżową rywalizację aż 25 razy. W tym sezonie ponieśli drugą porażkę i znaleźli się w ogonie rozgrywek przed przeżywającą permanentny kryzys Szkocją i raczkującymi w tych rozgrywkach Włochami. W sobotę przegrali jednym punktem w Dublinie, na Croke Park, świątyni galickich sportów, miejscu ważnym dla każdego Irlandczyka. To tam kilkadziesiąt lat temu angielscy policjanci otworzyli ogień do walczących o niepodległość Irlandczyków i zastrzelili 12 osób.

Johnson, który jako trener postanowił być Panem Przyjemniaczkiem - jak piszą angielskie media - zginął od własnej broni. Jego zawodnicy grają jak on. W dziewięciu meczach aż 13 razy Anglicy odsyłani byli na ławkę kar. Johnson wyraźnie nie panuje nad zawodnikami, jest przez nich kompletnie ignorowany. Ma też problemy z przekazywaniem jasnych i dobitnych komunikatów. „To istne szaleństwo i coś niewybaczalnego" - pisze po porażce The Times.

Obok trenera winowajcami porażki uznano Phila Vickery'ego oraz Danny'ego Care'a. A to właśnie pierwszy z nich, kapitan zespołu, miał być łącznikiem między Johnsonem a drużyną.

- Oni muszą zrozumieć, że kosztowało ich to porażkę - pieklił się Johnson. Na jego twarzy można było dostrzec smutek i poczucie osamotnienia.

Albo on albo oni - piszą na forach internetowych kibice i wyliczają, że kapitan reprezentacji, która w przeszłości triumfowała w Pucharze Świata, zdołał póki co pokonać jedynie Włochów. Reprezentacja Anglii w ostatnich dziewięciu spotkaniach pokonała jedynie Wyspy Pacyfiku i Włochów.

Irlandczycy wygrali i z Anglikami, i z Francuzami. Jeśli spiorą także Walijczyków, jest więcej niż pewne, że wygrają rywalizację zdobywając Wielkiego Szlema (wygrane ze wszystkimi zespołami). Dotychczas udało im się to raz - w 1948 roku.

 Zakłady bukmacherskie w bwin.com. Zarejestruj się i zgarnij bonus!

18:30, iwanczyk_gw_sport.pl
Link Komentarze (4) »Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco