Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Blog > Komentarze do wpisu

Polska to nie Niemcy - Legia mistrzem. Rewolucja w Wiśle, Cracovia do spadku

Dziś w Magazynie T-Mobile Ekstraklasy moimi gośćmi są Jakub Rzeźniczak i Cezary Kucharski.

Po raz pierwszy za kadencji Macieja Skorży Legia została liderem, to nasz pierwszy temat. - Po tym pierwszym potknięciu w Zabrzu tak kolorowo to nie wyglądało. Całe szczęście, że tak dobrze wyszedł nam mecz we Wrocławiu, teraz jesteśmy liderem i nie chcemy z tej pozycji schodzić do końca sezonu – mówi pomocnik warszawskiej drużyny.

- Gdybyśmy byli w Niemczech, to Śląsk byłby mistrzem, bo tam lider po jesieni raczej nie wypuszcza prowadzenia do końca. Ale to Legia jest najsilniejsza, bo ma mnóstwo piłkarzy, którzy mogą rozstrzygać o losach ważnych meczów. We Wrocławiu takich nie widzę – dodaje Kucharski menedżer piłkarski i parlamentarzysta.

Rewolucji taktycznej dokonał w Wiśle nowy trener Michał Probierz, który po raz pierwszy od wielu miesięcy postawił na dwóch napastników. - Byłem zaskoczony zmianą szkoleniowca, bo szefowie Wisły zapewniali, że Kazimierz Moskal może być szkoleniowcem na lata. Zmianą taktyki Probierz chciał pokazać, że zawsze chce wygrywać – dodaje Kucharski, który uważa, że dobrym gestem trenera byłoby przywrócenie Patryka Małeckiego. - Probierz nie powinien się bać pracy z trudnymi piłkarzami. Wydobędzie z niego co najlepsze – twierdzi.

Kto spadnie z ligi? - Sportowo Cracovia, no chyba że znów będą kombinacje z licencją – uważa Kucharski.poniedziałek, 05 marca 2012, iwanczyk_gw_sport.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Acid, *.elk.mm.pl
2012/03/05 11:00:17
Legia ma wszystko by wygrać ligę, wyrównaną kadrę, przewagę psychiczną nad Śląskiem. Jeśli będą systematyczni to nie będzie problemu, wielu po meczu z ŁKS mówiło że Legia grała słabo, ale w pięknym stylu Legia straciła wiele punktów trzeba wygrywać i tyle, styl to sprawa drugorzędna. W sobotę, jeśli wygrają w Bielsku to myślę że nic ich nie powstrzyma. I tak na marginesie Śląsk, Polonia i Wisła powinny bać się Ruchu.
-
Gość: aaa, *.izacom.pl
2012/03/06 01:05:58
takie kluby jak Legia powinni zdelegalizować za "kradzieże" zawodników. Hańba polskiej piłki.
-
2012/03/12 15:27:37
Acid - wczoraj w magazynie Ekstraklasy pan Przemek zdecydowanie pojechał po bandzie, wymieniając jako kandydatów do tytułu obok Legii - Śląsk (powiedzmy, że tak, nadal jest wysoko, ale tylko dlatego) i Polonię (!), jednocześnie lekceważąco mówiąc o Ruchu. Nie wiem na jakiej podstawie Polonię ciągle dziennikarze ładują do walki o tytuł. Bo właściciel ma takie aspiracje? I co z tego? Wisła i Lech też je mają, a tytułu już na 99% nie zdobędą. Co takiego pokazała Polonia w tej rundzie, by sytuować ją wśród kandydatów na mistrza? Jeden przyzwoity mecz z nieposkładanym ŁKS-em i dwa koszmarne mecze z Widzewem i GKS-em. Zobaczymy co pokażą dzisiaj z Jagą. Ruch gra przez cały czas solidnie, z pasją, zbiera punkty i biorąc pod uwagę tylko formę sportową, to jest dla mnie głównym faworytem do wicemistrzostwa (za mistrzowską Legią). I nie jestem ani z Warszawy, ani ze Śląska. Patrzę obiektywnie.
-
2012/03/12 15:39:41
A odnośnie wypowiedzi pana Kucharskiego, to gada bzdury. W ciągu ostatnich 5 sezonów Bundesligi, aż trzykrotnie drużyna, która prowadziła po rundzie jesiennej, nie zdobyła mistrza. Były to zespoły Bayeru Leverkusen (2009/10), Hoffenheim (2008/09) i Werderu Brema (2006/07). Teraz, jeśli nie nastąpi katastrofa w Borussi Dortmund, to również mistrzem będzie inna drużyna, bo przecież do stycznia, a nawet lutego liderował Bayern.
-
2012/03/14 09:35:40
Moim zdaniem Legia spokojnie wygra mistrzostwo, bo tak słabej konkurencji nie było od lat. Fajne podsumowanie kolejki czytałem na Czasie Futbolu. Rzućcie okiem
-
2014/04/03 13:02:17
Faktycznie, był to sezon pokazujący kilka bardzo smutnych prawidłowości. Przede wszystkim, że do PIT 38 instrukcja może i istnieje, ale do tego, jak poprowadzić drużynę z z wahaniami formy, już nie. Legia mistrzem, przez słabość innych - taki wniosek.Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco