Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Blog > Komentarze do wpisu

Małecki od poniedziałku znów w Wiśle

Wiedział co robi Patryk Małecki nie odchodząc z Wisły do Lechii, ŁKS lub Zagłębia Lubin. Musiał też wiedzieć o planowanej zmianie trenera, która najprawdopodobniej odbyła się za plecami obecnego prezesa Bogdana Basałaja, a bezpośrednio na linii Bogusław Cupiał - Michał Probierz.

W dzisiejszym Magazynie Ekstraklasy, zapowiadającym 20. kolejkę, pytałem moich gości, czy w związku z roszadami w drużynie mistrza Polski, ma szansę na powrót niesforny i wyklęty przez obecnych działaczy Małecki. Marek Jóźwiak np. nie dawał mu większych szans. Właśnie dostałem informację, że od poniedziałku 24-letni pomocnik znów rozpocznie treningi w Wiśle.

To chyba ostateczny dowód na to, że przy Reymonta nastąpi latem niemała rewolucja na dyrektorskich stołkach. Dziś w Gazecie Wyborczej prezes Basałaj mówił przecież stanowczo, że nie ma absolutnie żadnych szans, by Małecki wrócił do drużyny.

Prezes Bogdan Basałaj twierdzi, że nie ma możliwości, Małecki wrócił.

 

piątek, 02 marca 2012, iwanczyk_gw_sport.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/03/02 13:09:41
Rozumiem, że ten prymitywny żart Jóźwiaka z nazwiska trenera Lecha tak się panu redaktorowi spodobał, że aż postanowił go na blogu powtórzyć. Widać można być chamem i prymitywem, byle zatrudnionym w Legii, by u pana punktować. Wstyd!
-
Gość: Krakus, *.dynamic.chello.pl
2012/03/02 15:56:12
Głupi redakotorzyna - szukający sensacji z równie głupiej redakcji.Wystawiasz si,ę na pośmiewisko. Szmatławiec.
-
Gość: Rysio, 194.106.193.*
2012/03/02 18:19:08
I co chłoptasiu, odszeczekasz teraz te brednie o Wiśle?
-
2012/03/04 10:26:45
Ciekawe czy sie sprawdzi ta informacja. Jest to coraz bardziej wątpliwe.
A szkoda bo takimi tekstami traci sie wiarygodność.
-
2012/03/10 14:30:21
Podatki Mateusza Borka nie idą na Zagłębie

Z dezaprobatą odnosimy się do słów dziennikarza Mateusza Borka, który publicznie oznajmił, że polscy podatnicy, łącznie z nim samym, finansują klub Zagłębie Lubin. Jako, że przedmiotowa wypowiedź nie ma nic wspólnego z faktycznym stanem rzeczy, wyrażamy nadzieję, że nie nosiła ona znamion stronniczej publicystyki, a była efektem zwyczajnej nieznajomości poruszanego tematu.

W Polsce zdarza się, że niekiedy podatnicy dokładają od siebie do klubów piłkarskich. Dzieje się tak wtedy, kiedy przekazują różnego rodzaju obowiązkowe świadczenia pieniężne na rzecz gminy, posiadającej udziały w klubie. Sytuacja, w której miasto partycypuje w tworzeniu budżetów spółek sportowych to nader często spotykany model, niewykluczone, że tą drogą nawet Pan Mateusz Borek nieświadomie "łoży" na którąś z drużyn, na pewno jednak nie jest to Zagłębie.

Podobnie rzecz się ma do licznych stadionów w Polsce, budowanych, m.in. z podatków lokalnych bądź ogólnopolskich. Z całą stanowczością podkreślamy, że także i w tym przypadku, Pan redaktor do stadionu Zagłębia nie dołożył ani złotówki. Tymczasem we własnym sumieniu niech odpowie sobie na pytanie czy istnieje możliwość, że współfinansował budowę innych obiektów, a później pokrywał jeszcze koszty ich modernizacji. Tak jak miało to miejsce choćby w sytuacji naprawy dachu stadionu w Warszawie czy do tej pory nierozwiązanych problemów z murawą stadionów miejskich w Poznaniu i Wrocławiu.

Reasumując ten wątek liczymy, że nieprawdziwe sformułowania nie będą więcej generowane i powielane przez dziennikarzy o tak poważanej renomie.

Co zaś tyczy się krytycznej oceny Zagłębia Lubin w kontekście właściciela, którym jest lubińska spółka KGHM Polska Miedź S.A. Pozwalamy sobie nie zgodzić się i przypominamy, że co prawda państwo jest ustawowym właścicielem bogactw naturalnych, ale spółka zgodnie z obowiązującą literą prawa od ich wydobycia i przerobienia odprowadza do budżetu kraju ogromne sumy pieniędzy pod postacią danin i podatków. Skarb Państwa natomiast od lat zmniejsza udziały w spółce i dziś jego pozycja w akcjonariacie kształtuje się na poziomie około 30%. To realnie mniejszy udział niż w przypadku grupy Tauron i zdecydowanie inny jak w przypadku koncernów Lotos oraz PGE. Udział Skarbu Państwa w dwóch ostatnich wynosi odpowiednio 53% i 62%. Wszystkie one biorą aktywny udział w kształtowaniu pozycji polskiej piłki nożnej. Nie uważamy, by lubińska spółka na tym tle zasługiwała na specjalną krytykę.

Ubolewamy nad faktem, że od trzech ostatnich sezonów drużyna nie jest w stanie nawiązać walki o europejskie puchary, a w bieżącym toczy bezpośrednią walkę o utrzymanie. Niemniej jednak z oceną trenera Hapala proponujemy wstrzymać się do końca sezonu. Nie tak dawno temu środowisko dziennikarskie rozpływało się nad transferami Zagłębia i wróżyło walkę o puchary, dziś z kolei często równie bezrefleksyjnie stawia nad nami krzyżyk.

Często zapominamy również, że tym co wyróżnia Zagłębie na tle innych klubów to praca z młodzieżą. Jest tworzona profesjonalna akademia piłkarska. Po dwóch tytułach, trzeci raz z rzędu walczymy o mistrzostwo Młodej Ekstraklasy. Bezsprzecznie jest to powód do dumy.

Jako Stowarzyszenie podkreślamy, iż jesteśmy przygotowani na dalszą konstruktywną dyskusję. Powyższa replika jest spowodowana, często pojawiającym się w środkach masowego przekazu stanowiskiem "co złe to Zagłębie". Zachęcamy jednakże do obiektywnej dyskusji, jak chociażby w sprawie kolejnych odebranych punktów za korupcję. Jak to jest, że są kluby w Polsce wobec, których skierowano akty oskarżenia do organów państwowych, a które do chwili obecnej nie dostały żadnej kary, a Zagłębie zostaje ukarane po raz drugi?


Zarząd SSZL "Zagłębie Fanatyków"
-
2014/03/19 09:40:04
Szczerze, to wasze tłumaczenie przekonuje mnie. Wniosek, że skoro KGHM (czyli SSP) funduje klub, to tak jakby robiło to Państwo, jest bardzo na wyrost. Zaraz się okaże, że nawet Organizacje Pożytku Publicznego będą miały podobne problemy - no nie przesadzajmy :)
-
2014/04/18 11:33:47
Hej świetny blog! Człowiek szukał przerwy w pit-8c a trafił na takie cudeńko :D Dzięki!Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco