Trzecia część meczu - blog Przemysława Iwańczyka
Blog > Komentarze do wpisu

Michniewicz na podsłuchu!

Nauka nie idzie w las. Prezes Zagłębia Lubin do końca powinien iść drogą starszych kolegów z PiS: założyć trenerowi Czesławowi Michniewiczowi podsłuch, zarejestrować jego rozmowę ze mną, przyjść po niego o 6 rano i w kajdankach zawieźć do prokuratury. Aha, i jeszcze konferencja prasowa z rekonstrukcją zdarzeń, jak Michniewicz poruszał się po budynku klubowym, kiedy odpowiadał na pytania dziennikarzy. W końcu trener jest częścią układu, skoro z Wyborczą w ogóle rozmawiał.

Po kolei. Zaczęło się w poniedziałek. W „Gazecie" trener Zagłębia powiedział m.in.: „Prezes chodzi i opowiada, że sprowadzi Tomasza Frankowskiego, a ja mówię, że Frankowskiego nie chcę. On mi nie jest do niczego potrzebny, prezesowi - tak. Ale ja tu jestem trenerem i dopóki nim będę, nikt nie będzie mi mówił, kogo mam wziąć do drużyny".
Wywiad rozsierdził prezesa Roberta Pietryszyna, szefa (nie wiem, czy nadal) opolskiej młodzieżówki PiS. „Albo agent, albo wariat" - pomyślałby o Michniewiczu premier Kaczyński.
Michniewicz przegiął - śmiał zdradzić swojego wodza! Kazimierz Marcinkiewicz już wie jak to się kończy. Ale trener dostał szansę, do pracy w Londynie (choć pewnie marzy mu się posada w Chelsea) jeszcze nie wyjedzie. Musiał tylko napisać oświadczenie: „Chciałbym także odnieść się do moich kontaktów z Prezesem Robertem Pietryszynem. Albowiem sugerując się konkluzjom płynącym z różnych publikacji, można by odnieść wrażenie, że większość mojej pracy w Lubinie upływa na potyczkach, nie tylko słownych, z Panem Prezesem. A wcale tak nie jest. Prezes miał prawo być rozeźlony ostatnimi naszymi wynikami, ponieważ jesteśmy Mistrzami Polski, ale do formy z ubiegłej wiosny jest nam jeszcze daleko".
Brakowało tylko „Misiowego": „i to nieprawda, że dach przeciekał, bo przecież w ogóle nie padało"...
Kto zna Michniewicza, wie, że taki bełkot spod jego ręki by nie wyszedł. Nawet sam Stanisław Tym by tego nie wymyślił.
Ale Pietryszyn jest jak premier - brak subordynacji jest surowo karana. Prezes dla wtorkowego „Przeglądu Sportowego: „Dostałem już od niego [Michniewicza] SMS-a, w którym dystansuje się od tego [poniedziałkowego w GW] wywiadu i twierdzi, że jego wypowiedzi zostały przedstawione niezgodnie z intencjami. Proszę sobie wyobrazić, że uwierzyłem w te tłumaczenia. Cóż, jestem bardzo łatwowiernym człowiekiem".
Prezes Pietryszyn jednak łatwo nie wybacza. W środę w „Super Expressie": „Bardzo szanuję Michniewicza jako trenera i lubię jako człowieka. On ma tylko jedną wadę: za bardzo kocha media. Życzyłbym sobie, żeby wyłączył telefon i rozmawiał z dziennikarzami tylko podczas konferencji. Jeśli takie niefortunne wypowiedzi będą się zdarzać, to pokażę mu żółtą kartkę.
Proponowałem Panu Pietrszynowi już na początku: niech Pan nagra Michniewicza. Będzie wiadomo z kim i po co rozmawia. Może też w IPN coś by się na niego znalazło (urodził się w 1970 roku, podlega ustawie lustracyjnej). A później konferencja. Pan przecież wie jak to się robi. Dyktafon w dłoń i hajda: Proszę państwa, oto gwóźdź. Gwóźdź do trumny trenera Michniewicza...

środa, 26 września 2007, iwanczyk_gw_sport.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2007/09/26 14:57:06
iwanczyk jestes maxymalnym baranem
-
2007/09/26 15:28:18
Akurat miałem przyjemność rozmawiać z trenerem Michniewiczem na temat wywiadu, ktorego udzielił autorowi tekstu spisanego powyżej. Pan Czesław jasno twierdzi, że jego słowa zostały przekręcone, przedstawione w korzystnym dla dziennikarza świetle - czyli tak, aby było jak najbardziej kontrowersyjnie.
Sam także wyszedł z propozycją napisania oświadczenia, z którą zwrócił się do niżej podpisanego. Nie podejmuję się oceny, czy jest to bełkot, czy też nie, jakkolwiek oświadczenie tworzą słowa samego Czesława Michniewicza. Można zadzwonić do szkoleniowca i zapytać. Tylko czy on z autorem bloga będzie chciał w ogóle rozmawiać?
-
2007/10/02 12:22:11
W całym zamieszaniu chodzi o to :
Zagłębie -Steaua 0:1 1:2
oraz 1 liga tabela
1. Legia 24 pkt
...
6. Zagłębie 14 pkt
-
2007/10/04 23:19:38
www.otwieramy.pl/?p=63576 ciekawy sposób zarobku
-
2007/10/06 08:54:08
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę czytelnikom bloga.
elektroniczne.blox.pl/Bez zbędnego cukru od strony technicznej wspiera mnie
agencja interaktywna
Bądź na bieżąco